Hem / WpKit-ekosystemet / Fluent-familjen / Ninja Tables

◆ Valfritt tillvalFluent-familjenTillägg

Ninja Tables

Tabeller på sajten med sök, sortering och import från kalkylblad.

Beställ sajt med Ninja TablesBesök officiell webbplats ↗{ } JSON API

Arkitekturbeslut i WpKit

Vad Ninja Tables gör – och varför vi har tagit detta beslut

Bevis i svensk produktion

Så använder vi Ninja Tables i verkliga svenska projekt

WPManageNinja-syskon till FluentForms/FluentCRM; kan dra data från Fluent-formulär.

✓ Rekommenderas

Använd Ninja Tables när...

När du vill visa strukturerad data snyggt utan att koda HTML-tabeller.

✕ Avstå eller välj annat

Använd inte Ninja Tables när...

När du behöver en riktig databasapp med relationer.

Praktisk kunskapsbank (5 dokumenterade moment)

Arbetsmoment & konfigurationer i Ninja Tables

Varje verktyg i WpKit bryts ner i konkreta, verifierade arbetsmoment som vi använder i produktion, Supademo-guider och utbildningar i Akademin:

Produkttabeller och frontend-inskickninjatables/produkttabeller-och-frontend
Fas: OnFörslag
AI uppdaterar tabelldataninjatables/ai-uppdaterar-data
Fas: OnFörslag
Tabell från WP-poster och formulärsvarninjatables/tabell-fran-wp-poster
Fas: OnFörslag
Filtrering, sök och responsiv visningninjatables/filtrering-och-sok
Fas: OnFörslag
Tabell från kalkylbladninjatables/tabell-fran-kalkylblad
Fas: OnFörslag

Systemintegration i WpKit

Hur Ninja Tables kopplas ihop med andra verktyg

Google Sheets → Ninja Tables

Tabell hämtar data från Google Sheets

Mekanism: Inbyggd integration · Bevis: — (skill ninja-tables.md: live-synk, kräver delat ark, hemtjanstindex valde CSV-import nivå A)

Redo att uppgradera föreningens webbplats till WebbPlattformen?

Starta gratis med eget webbhotell hos Templ, välj vårt Supportavtal för 200 kr/mån – eller uppgradera er nuvarande webbplats inklusive allt innehåll för 2 400 kr.

Secret Link